Median Întâlnire Rafinament cine a castigat marele șlem la masculin marele șlem Deziluzie Pe cap Stropi

Aproape de Marele Şlem

La 36 de ani, Horia Tecău câștigă al 38-lea turneu de tenis, la dublu  masculin, din 61 de finale jucate! Are 3 titluri de Grand Slam, Turneul  Campionilor și o finală olimpică - Ziariștii
La 36 de ani, Horia Tecău câștigă al 38-lea turneu de tenis, la dublu masculin, din 61 de finale jucate! Are 3 titluri de Grand Slam, Turneul Campionilor și o finală olimpică - Ziariștii

Grand Slam - Wikipedia

Novak Djokovic - Daniil Medvedev e finala US Open 2021. Sârbul, la un pas  de Marele Șlem, după un meci epic cu Zverev
Novak Djokovic - Daniil Medvedev e finala US Open 2021. Sârbul, la un pas de Marele Șlem, după un meci epic cu Zverev

Favoriții la câștigarea US Open, în viziunea unui fost semifinalist de  Grand Slam. Predicțiile sale - Eurosport
Favoriții la câștigarea US Open, în viziunea unui fost semifinalist de Grand Slam. Predicțiile sale - Eurosport

Adevăratul Mare Şlem

Cine a câștigat cele mai multe turnee de Grand Slam? Cei mai buni jucători  din lume ce au scris istoria tenisului - LIFE.ro
Cine a câștigat cele mai multe turnee de Grand Slam? Cei mai buni jucători din lume ce au scris istoria tenisului - LIFE.ro

Turneul de la Cincinnati și-a încununat câștigătorii: Borna Coric la  masculin și Caroline Garcia la feminin | DCNews
Turneul de la Cincinnati și-a încununat câștigătorii: Borna Coric la masculin și Caroline Garcia la feminin | DCNews

Sărituri cu schiurile: Ryoyu Kobayashi a câștigat și la Innsbruck, fiind la  un pas de Marele Șlem - Eurosport
Sărituri cu schiurile: Ryoyu Kobayashi a câștigat și la Innsbruck, fiind la un pas de Marele Șlem - Eurosport

Aryna Sabalenka a cucerit la Australian Open, după 4-6, 6-3, 6-4 cu Elena  Rybakina - Sport Alert
Aryna Sabalenka a cucerit la Australian Open, după 4-6, 6-3, 6-4 cu Elena Rybakina - Sport Alert

Dominic Thiem, campion la US Open 2020: a câștigat primul titlu de Mare Șlem  și a stabilit un record - Eurosport
Dominic Thiem, campion la US Open 2020: a câștigat primul titlu de Mare Șlem și a stabilit un record - Eurosport

Sârbul Novak Djokovic s-a calificat în finala Marelui Şlem | PUBLIKA .MD -  AICI SUNT ȘTIRILE
Sârbul Novak Djokovic s-a calificat în finala Marelui Şlem | PUBLIKA .MD - AICI SUNT ȘTIRILE

Rafael Nadal şi-a învins toţi demonii pentru o nouă finală de Mare Şlem  după 474 de zile! A stat cinci luni pe tuşă, s-a luptat cu COVID-19 şi l-a  bântuit gândul retragerii -
Rafael Nadal şi-a învins toţi demonii pentru o nouă finală de Mare Şlem după 474 de zile! A stat cinci luni pe tuşă, s-a luptat cu COVID-19 şi l-a bântuit gândul retragerii -

Reacţia uriaşului Nadal, după ce Djokovic a câştigat Wimbledon 2022. Ce i-a  scris sârbului - Eurosport
Reacţia uriaşului Nadal, după ce Djokovic a câştigat Wimbledon 2022. Ce i-a scris sârbului - Eurosport

RETROSPECTIVĂ 2020 Tenis: Dominic Thiem a reuşit să spargă monopolul ''Big  Three'' în Marele Şlem | AGERPRES • Actualizează lumea.
RETROSPECTIVĂ 2020 Tenis: Dominic Thiem a reuşit să spargă monopolul ''Big Three'' în Marele Şlem | AGERPRES • Actualizează lumea.

Roger Federer - Wikipedia

Retragere cu lacrimi și gust amar pentru marele Roger Federer. Marele  tenismen elvețian a pierdut ultimul meci al carierei - Playsport
Retragere cu lacrimi și gust amar pentru marele Roger Federer. Marele tenismen elvețian a pierdut ultimul meci al carierei - Playsport

Novak Djokovic pledează pentru o schimbare istorică în tenisul masculin

Novak Djokovic a câștigat marele titlu la Australian Open. Sportivul l-a  învins pe Stefanos Tsitsipas | Spynews.ro
Novak Djokovic a câștigat marele titlu la Australian Open. Sportivul l-a învins pe Stefanos Tsitsipas | Spynews.ro

Cine este Carlos Alcaraz, cel mai tânăr număr 1 ATP din istorie! Noua  senzaţie a tenisului a câştigat, la 19 ani, US Open şi calcă pe urmele lui  Rafa Nadal - Fanatik.ro
Cine este Carlos Alcaraz, cel mai tânăr număr 1 ATP din istorie! Noua senzaţie a tenisului a câştigat, la 19 ani, US Open şi calcă pe urmele lui Rafa Nadal - Fanatik.ro

Cine a câștigat finala de la Australian Open, disputată între o rusoaică și  o belarusă. Vezi dansul victoriei VIDEO - Stirileprotv.ro
Cine a câștigat finala de la Australian Open, disputată între o rusoaică și o belarusă. Vezi dansul victoriei VIDEO - Stirileprotv.ro

Top 10 jucatori de tenis din toate timpurile - B IFF

Tenis: Feliciano Lopez a pus capăt unei serii de 79 de turnee de Mare Şlem  consecutive | AGERPRES • Actualizează lumea.
Tenis: Feliciano Lopez a pus capăt unei serii de 79 de turnee de Mare Şlem consecutive | AGERPRES • Actualizează lumea.

Rafael Nadal a făcut istorie la Roland Garros! A câștigat pentru a 14-a  oară marele trofeu – Capital
Rafael Nadal a făcut istorie la Roland Garros! A câștigat pentru a 14-a oară marele trofeu – Capital

Sport-extern | AGERPRES • Actualizează lumea.

Rafael Nadal a câştigat finala probei masculine de simplu a turneului de  Mare Şlem de la Roland Garros
Rafael Nadal a câştigat finala probei masculine de simplu a turneului de Mare Şlem de la Roland Garros