Comandant teren bucătar tenis simona sharapova setul decisiv Strica Distinge Serios

SIMONA HALEP - MARIA SHARAPOVA, finala Roland Garros in imagini. Trairile  celor doua sportive, pe parcursul meciului. FOTO - Stirileprotv.ro
SIMONA HALEP - MARIA SHARAPOVA, finala Roland Garros in imagini. Trairile celor doua sportive, pe parcursul meciului. FOTO - Stirileprotv.ro

Simona Halep, contraperformanță de răsunet la US Open 2022! Doar Sharapova  reușise asta înaintea Dariei Snigur - Eurosport
Simona Halep, contraperformanță de răsunet la US Open 2022! Doar Sharapova reușise asta înaintea Dariei Snigur - Eurosport

Sharapova, “desființată” de adversara ei după ce s-a retras la 0-5 în  decisiv: “Nu mă așteptam la altceva!” Ce a putut să-i spună la fileu
Sharapova, “desființată” de adversara ei după ce s-a retras la 0-5 în decisiv: “Nu mă așteptam la altceva!” Ce a putut să-i spună la fileu

Complexul Maria Sharapova" | Momentele cheie in care s-a scris istoria  rivalitatii dintre Simona Halep si Maria Sharapova: bilantul definitiv al  meciurilor directe | Sport.ro
Complexul Maria Sharapova" | Momentele cheie in care s-a scris istoria rivalitatii dintre Simona Halep si Maria Sharapova: bilantul definitiv al meciurilor directe | Sport.ro

VIDEO US Open: Simona Halep vs Maria Sharapova 4-6, 6-4, 3-6/ Victoria  curajului - Halep, eliminata in runda inaugurala - HotNews.ro
VIDEO US Open: Simona Halep vs Maria Sharapova 4-6, 6-4, 3-6/ Victoria curajului - Halep, eliminata in runda inaugurala - HotNews.ro

1 pauza, 2 final" :( Simona a castigat primul set, insa a ratat calificarea  in semifinala! Halep-Bacsinszky 6:4 3:6 2:6 | Sport.ro
1 pauza, 2 final" :( Simona a castigat primul set, insa a ratat calificarea in semifinala! Halep-Bacsinszky 6:4 3:6 2:6 | Sport.ro

Video | Halep - Sharapova 4-6, 6-1, 6-4. Victorie uriașă după un meci de  pus în ramă. Simona, în finală la Roma!
Video | Halep - Sharapova 4-6, 6-1, 6-4. Victorie uriașă după un meci de pus în ramă. Simona, în finală la Roma!

SIMONA HALEP - MARIA SHARAPOVA. Halep a pierdut finala de la Roland Garros,  insa de luni va fi noul numar 3 mondial - Stirileprotv.ro
SIMONA HALEP - MARIA SHARAPOVA. Halep a pierdut finala de la Roland Garros, insa de luni va fi noul numar 3 mondial - Stirileprotv.ro

Sharapova paraseste Australian Open in huiduielile spectatorilor - Kanal D  Romania
Sharapova paraseste Australian Open in huiduielile spectatorilor - Kanal D Romania

VIDEO Simona Halep - Maria Sharapova, o rivalitate cu scântei! Cum arată  duelurile directe: 5 ani fără victorie + 2 momente speciale
VIDEO Simona Halep - Maria Sharapova, o rivalitate cu scântei! Cum arată duelurile directe: 5 ani fără victorie + 2 momente speciale

Capul sus, Simona! Ai reuşit un meci extraordinar Simona Halep - Maria  Sharapova 6-1, 2-6, 3-6
Capul sus, Simona! Ai reuşit un meci extraordinar Simona Halep - Maria Sharapova 6-1, 2-6, 3-6

Halep a pierdut finala de la Roland Garros, după un joc pasionant! Sharapova,  campioană a doua oară
Halep a pierdut finala de la Roland Garros, după un joc pasionant! Sharapova, campioană a doua oară

Totul s-a terminat! Sorana Cîrstea a fost învinsă de Maria Sharapova, iar  turneul de la US
Totul s-a terminat! Sorana Cîrstea a fost învinsă de Maria Sharapova, iar turneul de la US

Simona Halep e în turul 2 la Cincinnati! Românca, vizibil obosită, a trecut  la mare luptă de Potapova - Eurosport
Simona Halep e în turul 2 la Cincinnati! Românca, vizibil obosită, a trecut la mare luptă de Potapova - Eurosport

Simona Halep versus Maria Sarapova, istoricul meciurilor directe

Simona Halep a pierdut finala de la Madrid, după un meci de mare luptă:  6-1, 2-6, 3-6 cu Maria Sharapova
Simona Halep a pierdut finala de la Madrid, după un meci de mare luptă: 6-1, 2-6, 3-6 cu Maria Sharapova

Simona Halep a debutat la Indian Wells împotriva unei rusoaice. Românca s-a  impus în trei seturi. Desfășurarea meciului
Simona Halep a debutat la Indian Wells împotriva unei rusoaice. Românca s-a impus în trei seturi. Desfășurarea meciului

Ce declara Halep în urmă cu cinci ani, când Sharapova fusese găsită dopată:  "Nu pot să judec!" - Eurosport
Ce declara Halep în urmă cu cinci ani, când Sharapova fusese găsită dopată: "Nu pot să judec!" - Eurosport

Rafael Nadal a avut de furca in primul tur la Wimbledon. A evitat in  extremis setul decisiv - Onlinesport.ro
Rafael Nadal a avut de furca in primul tur la Wimbledon. A evitat in extremis setul decisiv - Onlinesport.ro